Izba Pamięci

Nasza Izba Pamięci ma na celu przybliżenie historii regionu z okresu XIX. i XX. wieku. Zgromadzone w niej eksponaty dotyczą bezpośrednio terenów powiatu Proszowickiego i w połączeniu z materiałami graficznymi oraz opisami opowiadają historię minionych lat. Izba Pamięci skupia się w dużej mierze na historii konfliktów – I i II Wojny Światowej, jednak nie w kontekście ich ogólnej historii, a wydarzeń które miały miejsce na naszych terenach, a które nie są szeroko znane współcześnie. Zwiedzając ekspozycje, poznacie historie, którą często mijacie “o krok”, zobaczycie setki archiwalnych – często unikalnych zdjęć, oraz będziecie mogli dotknąć eksponatów, które są materialnym świadectwem minionych wydarzeń. 

Jeśli posiadają Państwo pamiątki/przedmioty związane z wydarzeniami historycznymi, które mogłyby się znaleźć w naszej Izbie zapraszamy do kontaktu! Zbiory zgromadzone w tym miejscu to w dużej mierze wkład lokalnych mieszkańców, za co serdecznie dziękujemy. 

_____________________________________________________________________

Informacje na temat otwarcia: 

  • Izba Pamięci jest udostępniana do zwiedzania raz w miesiącu, oraz podczas specjalnych wydarzeń
  • W przypadku chęci zwiedzania w innym niż wyznaczonym terminie zapraszamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego/mailowego – postaramy się umożliwić zwiedzanie.
  • Organizujemy zwiedzanie dla grup zorganizowanych – np. szkół, stowarzyszeń, wycieczek – w celu ustalenia terminu prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny/mailowy
  • W związku z dużą ilością zapytań informujemy, że nie ma możliwości wypożyczenia przedmiotów będących częścią wystawy 

_____________________________________________________________________

Najbliższy termin otwarcia Izby Pamięci:

Zostanie podany wkrótce

Karwin 1

_____________________________________________________________________

UWAGA!

Izba Pamięci została stworzona i jest prowadzona przez grupę pasjonatów. Stowarzyszenie realizuje również inne projekty, a czas otwarcia Izby jest dostosowany do naszych możliwości czasowych. Jak tylko jest możliwość staramy się udostępniać Izbę do zwiedzania, jednak nie gwarantujemy, że będzie to możliwe w każdym terminie.

Informacje Kontaktowe

Przedstawiciel stowarzyszenia: Wojciech Pasek

Mail: schronyproszowice@gmail.com

Telefon:  726015030

Dane stowarzyszenia

Nazwa stowarzyszenia: Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Bojowe Schrony Proszowice

Siedziba stowarzyszenia: ul.3 Maja 38, 32-100 Proszowice

Regon: 381838564

NIP: 6821778867

Konto bankowe: BGŻ Paribas 30175000120000000040932787  

Learn More

STATUT STOWARZYSZENIA

Deklaracja członkowska